Přeskočit na obsah

Jarní dobročinný bazar 2022 – shrnutí

bazar jaro 2022

Ve dnech 21. – 23.4.2022 proběhl v kapli sv. Václava ve FTN Jarní dobročinný bazar.

A byla to paráda.

Díky darům jednotlivých dárců, ale i společností (např.: Provident, Microsoft, TPA audit s.r.o., Skanska a.s., DHL) jsme získali oblečení, boty, doplňky, hračky, nádobí, knihy a řadu dalších věcí k prodeji.

A jak samotný bazar vlastně začal?

Skvělí zaměstnanci FTN z Oddělení údržby areálu (známí jako Nádvorní četa) nám velice pomohli, když nachystali prostor kaple tak, aby bylo možné bazárek vůbec uskutečnit.

Dobrovolníci z firmy Microsoft stejně jako naši dobrovolníci se s námi sešli už ve středu odpoledne a pomáhali nám celý bazar připravit. Nanosili věci za našich skladů, rozložili je do kaple, pověsili transparent, připravili prostor „zkušebních kabinek“… A šlo jim to hezky od ruky.

První den bazárku přišla řada nakupujících převážně z řad personálu. A šmejděníčko začalo. Díky dobrovolníkům byly ale věci na bazaru pořád uklizené, srovnané a přehledné.

Ostatní dny už byl poměr zákazníků z řad personálu a z řad veřejnosti vyváženější.

Někteří zákazníci se nám vraceli i další dny, protože byl letošní bazar netradiční tím, že jsme dary přijímali i v průběhu akce. A tak se dalo každý den objevit něco nového.

Bazar se vydařil. Centrum podpůrné péče na svou činnost získalo 56 510 Kč. Rozhodli jsme se 5 000 Kč věnovat na podporu situace na Ukrajině a prostřednictvím Ukrajinského velvyslanectví jsme peníze poslali. Zároveň si ukrajinští uprchlíci (po předložení razítka v pasu) mohli zdarma vybrat, co potřebovali. V neposlední řadě si pak pro 40 párů bot přišli zástupci ČCE Prahy 4, kteří provozují zbraslavskou ubytovnu pro uprchlíky. Věříme, že jim tento dar pomůže. Potřebné oblečení pro naše pacienty si rozebraly i sestřičky z jednotlivých oddělení.

Neprodané věci pak putovali do Diakonie Broumov.

Závěrem nám pak Oddělení údržby areálu FTN pomohlo vrátit lavice a ostatní vybavení kaple do původní podoby a dnes již můžete navštěvovat kapli, jak jste byli zvyklí.